Česká republika se v rámci iniciativy V 4 připomíná polským turistům

DomůAktualityČeská republika se v rámci iniciativy V 4 připomíná polským turistům
U příležitosti 30. výročí utvoření Visegrádské skupiny byla v polském městě Kielce na jihovýchodě země otevřena výstava o historii, zajímavostech a kulturním bohatství zemí V4.
​Dojezdová vzdálenost autem z Kielc do Ostravy jsou pouhé 3 hodiny, což je důvodem, proč nabízet a lákat na prodloužené víkendy i individuální turisty. Statistiky z loňského roku ukazují, že po znovuotevření hranic od června 2020, byli Poláci druhou nejpočetnější skupinou zahraničních turistů v České republice.

Výstava byla zahájena v únoru a bude trvat do poloviny dubna. Slavnostního zahájení se za Českou republiku zúčastnila Ivana Bílková, ředitelka zahraničního zastoupení CzechTourism v Polsku. Občané a turisté z okolí Kielc (město s cca 190 000 obyvateli) budou moci na své procházce do kláštera Karczówka navštívit výstavu a vzít si propagační materiály o České republice v polštině a také kontakty na místní cestovní kanceláře, které organizují výjezdy do ČR. „Posledních pět let se významně rozšiřuje počet cestovních kanceláří, které mají ve své nabídce různé programy v České republice, zpravidla po každém fam tripu se najde nějaká novinka v katalogu“, uvedla Ivana Bílková, ředitelka ZZ Polsko.

Propagace výstavy již proběhla v místních médiích i v celostátní TV. Roli zde hraje i aktivní, pozitivní přistup polských kněží, kteří již vyzvali věřící k její návštěvě. „Poutní turistika, ale i výjezdy po památkách jsou velkým lákadlem pro střední a starší generaci. Univerzita 3. věku v Kielcích je právě jednou z nejaktivnějších, která několikrát ročně pořádá výjezdy do ČR“, doplnila Ivana Bílková.