MICE webinář shrnul současnou situaci v Rakousku a Německu

DomůAktualityMICE webinář shrnul současnou situaci v Rakousku a Německu
Kromě zástupců agentury CzechTourism byli mezi řečníky také přizvaní hosté ze zahraničí – Peter Blach, zakladatel společnosti Aktiv Media a tvůrce řady odborných publikací věnujících se kongresové problematice, spolu se svou kolegyní Valerie Scheppe, Gernot Marx, ředitel Salzburg Convention Bureau a Gregor Kadanka, ředitel společnosti Mondial a předseda vídeňské asociace cestovních kanceláří.

„Přestože Německo a Rakousko patří mezi klíčové trhy v oblasti leisure, na poli kongresové turistiky byla situace až do současnosti jiná. Není jednoduché se na těchto trzích prosadit, a právě proto jsme se rozhodli podívat se na možnosti, které nová doba přinesla. Jako velmi přínosnou hodnotím prezentaci ředitele Salzburg Convention Bureau, jehož činnost může být inspirací pro mnohé české regiony,“ uvádí Tereza Matějková, vedoucí manažer Czech Convention Bureau.

„Event industry se s příjmy okolo 130 miliard EUR řadilo mezi nejsilnější odvětví německého hospodářství předkoronavirové éry. Jeho restart bude ale pomalejší než u individuálního turismu a s největší pravděpodobností nepřijde dříve než v třetím až čtvrtém čtvrtletí 2021. Česko má díky blízkosti k trhům DACH, dobré infrastruktuře či cenové konkurenceschopnosti šanci uspět, hodně bude ale záležet na aktuální situaci na daných trzích v okamžiku uvolnění restrikcí v cestování,“ shrnuje za Německo obsah dnešního webináře ředitelka tamního zahraničního zastoupení Markéta Chaloupková.

Yvette Polášek představila během své prezentace aktuální studii, jak hodlají rakouští turisté cestovat v letošním roce. „Eventy v Rakousku tvořily před zahájením pandemie kolem 2,9 procenta přidané hodnoty a v souvislosti s nimi se utratilo na rakouském trhu přibližně 8,5 miliardy Eur. Jak uvedl jeden z dnešních rakouských řečníků, Gregor Kadanka, potenciální MICE partneři jsou přesyceni klasickými, velice dobře známými destinacemi. Právě zde může být šance pro česká města a regiony, jak získat nové MICE klienty,“ uzavírá ředitelka zahraničního zastoupení ve Vídni, Yvette Polášek.

 

Více informací o akci:

Ing. Tereza Matějková

Vedoucí manažer Czech Convention Bureau

ČCCR – CzechTourism

matejkova@czechtourism.cz